Znalostní platforma HANNOVER MESSE
Přední světový průmyslový veletrh se bude konat v Hannoveru od 30. května do 2. června 2022. Tři týdny před jeho zahájením evidoval pořadatel 2 230 vystavovatelů a obsazenou plochu 85 400 m2 v 10 výstavních halách. Česká republika je zastoupena 21 vystavovateli. Jejich přehled včetně čísla stánku je uveden ZDE.
Dva roky pandemie a válka na Ukrajině trvale zatěžují globální ekonomiku orientovanou na růst. Až dosud byla globalizace zárukou rostoucí mezinárodní prosperity, ale již během pandemie se uzavřely hranice a přerušily dodavatelské řetězce. S válkou na Ukrajině se přidala energetická krize. O tom, jaký dopad bude mít tento vývoj na světovou ekonomiku ve střednědobém a dlouhodobém horizontu a jaké technologie lze využít k řešení těchto výzev, budou ve dnech 30. května až 2. června v Hannoveru diskutovat vystavovatelé veletrhu HANNOVER MESSE se zástupci politiky, hospodářství a vědy.
S celkem více než 600 přednáškami a panelovými diskusemi je veletrh HANNOVER MESSE jedinečnou znalostní platformou. Podniky představí na různých pódiích strategie a řešení, kterými reagují na výzvy nové doby.
Hlavní pódium veletrhu H’Up se zaměří na udržitelnost, ochranu klimatu a zelený vodík. První den akce budou odborníci na energetiku ze společností Bosch, Siemens a Nea Green diskutovat o významu zeleného vodíku jako strategického stavebního kamene pro diverzifikaci energetiky. Druhý den veletrhu bude v centru pozornosti 3. Lightweighting Summit Spolkového ministerstva hospodářství a ochrany klimatu (BMWK). Pod záštitou spolkového ministra hospodářství Dr. Roberta Habecka stanovuje jasné cíle v oblasti ochrany klimatu, účinného využívání zdrojů a odolnosti. Vzhledem k celosvětové politické situaci jsou tato témata aktuálnější než kdykoli předtím.
Na pódiu Průmyslu 4.0 v hale 8 se představí technologická řešení a témata, jako je digitální dvojče, ekonomika platforem B2B, interoperabilita, aditivní výroba, prediktivní údržba nebo kybernetická bezpečnost. Novým tématem je výroba jako služba (Manufacturing-as-a-Service, MaaS), kdy je výroba zboží nabízena jako služba. MaaS umožňuje nové obchodní modely, ale také zvýšení odolnosti, transparentnosti, udržitelnosti a flexibility dodavatelských řetězců. Tyto výhody se v automobilovém průmyslu projevují v rozsáhlém projektu Catena-X. V něm je MaaS důležitým případem použití, který vychází z přístupu otevřené architektury Smart Factory Web a zkoumá a realizuje prostředí služeb MaaS. Na stejném pódiu se 2. června uskuteční mezinárodní konference o MES. Bude se zabývat otázkou, jak lze výrobu učinit udržitelnější a zároveň hospodárnější. Konference osvětlí jakou roli přitom může MES hrát jako nástroj pro Průmysl 4.0 a udržitelnost.
V letošním roce bude zvláštní pozornost věnována pódiu Energy 4.0. Zaměřuje se na trendy pro energeticky inteligentní, klimaticky šetrnou a udržitelnou budoucnost. Špičkoví odborníci budou diskutovat o tom, jak můžeme dosáhnout energetické transformace, udržitelnějšího využívání zdrojů a radikálního snížení emisí CO2.
A POZOR! Čtenáři magazínu Packaging Herald získávají na veletrh vstup zdarma!
Stačí při registraci ZDE uvést slevový kód: xdMw4